logo Sklípkani malé logo

neposedná moucha

ico7 24.2.

Před letošní sezónou jsme provedli v týmu pár změn a vyhlásili jasný cíl – být na bedně!

Po prvním turnaji jsme sice až 4., ale některé nové prvky se nám už do týmu povedlo zapracovat! Největší změnou je, že v týmu už nepanuje demokracie, ale diktatura! Hráče do přední linie posílá generál major Albaník, který má pod sebou armádu po zuby vyzbrojených vojáků schopných položit za druhého život! Nejlépe zatím plní velitelovy rozkazy vojín Ivoš, ale i ostatní se snaží co to jde! Je ale jedno, kolik kdo vyhraje bitev, důležitý je úspěch týmu! Výborně vyšel tah s přeřazením Mariána z 1. do 4. útoku, nebylo to pro něho určitě jednoduché, protože v první lajně hrál centra a ve čtvrtém útoku musí hrát bránící levé křídlo. Navíc se na led moc nedostane. Této role se ale zhostil na jedničku a ve čtvrtém útoku odvádí skvělou černou práci! Taktika obětovat levé křídlo nám tedy zatím v celku vychází! Horší bude, až to soupeři prokouknou a obětují proti nám pravé křídlo. Nad touto situací jsem dlouho uvažoval a myslím, že na jedno řešení už jsem přišel! Nebudu ho však nyní prozrazovat, protože je třeba soupeře překvapit! Také jsme jako tým zapracovali v marketingové oblasti. Musím hlavně pochválit Yvettu 3000, která přivedla na svět tyto webové stránky, a Ivoše, který jako manager přes facebook odvádí vynikající výkony, zvláště při náboru nových členů! Samozřejmě, že všechno nemůže jít podle představ. Stále máme určité nedostatky, na kterých je třeba pracovat a co nejrychleji je vyřešit. Nejvíce nás trápí přesilové hry a hlavně hra v prodloužení, kde nám evidentně docházejí síly a ztrácíme tu až příliš mnoho bodů. Proto vyzývám všechny spoluhráče, aby do příště zapracovali na fyzické kondici a trénovali samostatné nájezdy! Věřím, že směr, kterým se ubíráme, je ten správný a tu bednu letos uděláme! Kdo neskáče není sklípkan, hop, hop, hop!!!


Aleš                  

ico bavte se 6.2.

TO NEJLEPŠÍ Z PÍSMENEK - dík Milanu Kudějovi a dalším bezva scrabblovým šílencům!

bavte se


ico6 4.2.

Do Kladna jsme vyrazili z družstva jen tři: Lenin, Horáček a já.


Nálada OK, příprava slušná, těšili jsme se na začátek a „Dubov“ opět nezklamal. Všichni jsme dostali protihráče z širší špičky, takže od začátku žádný oddech či dokonce „nahrabání“ skóre.


Los evidentně netrápil Pepu, který nepodcenil přípravu ani v nejmenším a ještě před obědem se tlačil do čela. Bohužel, po obědě ztratil dech.


Ale zpět ke sklípkanům, Ivoš hrál hodně slušně, bohužel podcenil povinné cviky na vackiádě a tím se připravil o pozici v TOP 10.


Horáček smolně prohrál prvních pár partií, takže jsme se moc neviděli, bo hrál v části jídelny se stoly č. 20 a výš. Pak se ovšem odrazil od pana Chudoby a nastartoval sérii, kterou zastavila až naše vzájemná partie v 8. Kole. Řeknu Vám, nic příjemného, hrát ke konci turnaje se souputníkem, kterému přejete úspěch, stejně jako sobě. Bohužel, ve scrabblu ustupuje altruismus egoismu, takže Horáček v nepříliš hezké partii prohrál. A protože měl potom pech i v poslední partii, skončil stejně jako Lenin ve třetí desítce.


Já jsem měl od začátku haluz, a ačkoliv jsem evidentně v partii s Krutihlavem musel urazit scrabbleboha (při vedení o cca 140 bodů jsem mu neprotestoval neplatné bingo a partii prohrál o bod), vyhrál jsem poslední partii s tím malým brýlatým taky o bod, a tím pádem bral bronz.


Mezitím mi Sobi ještě stačil ukázat, že i když scrabble nemá logiku, v partiích s ním to neplatí… Dá se s ním se štěstím vyhrát, ale vyhrávat rozhodně nee. Turnaj vyhrál dost suverénně s průměrem 427 bodů na mač !!! Gratulace !!!


Pevně věřím, že na turnaji v Praze, ale hlavně na první lize konečně ukážeme, že už nechceme být ti milí pavoučci pro štěstí, ale ti hnusní chlupatí pavouci, co když hryznou, tak to bolí !!!!


kapřík                  

ico kladno 30.1.

      CO   SE   DNES   DĚJE   V   KLADNĚ   ? ? ?
      SLEDUJTE   NA         facebook

ico5 29.1.

ico5a       ico5m       ico5i       JEDEME     DOBÝT     KLADNO    !!!

ico4 29.1.

Následující příspěvek pospával tři roky v šuplíku. A jsem moc ráda, že jeho autor Honza Hrubeš - skvělý kamarád a talentovaný skreblista (všechny jeho koníčky mají ovšem zatím?! přednost) - souhlasil s uveřejněním na našich stránkách.

Příspěvek SUB(7) 29.1.

Jsem šťoura a poťouchlík, a tak mě vždycky bavilo hledat něco, čím bych zasloužilé pavouky zaskočil, a kochal jsem se přitom představou, jak budou protestovat a pobíhat jak zmatené myši k Novexu a zase zpátky s křížkem. Moje scrabblová kariéra ale měla jepičí trvání a před rokem jsem za ní udělal tlustou čáru. Už na vás, přátelé, ta slovíčka nepotřebuju – a tak bych se rád revanšoval za hezké chvilky strávené v Pavučině a aspoň o některá obzvláště vypečená se s vámi podělím.


Nejspíš mi dáte za pravdu, že mnohem záludnější než cizí slova, hemžící se všelikými X,Ó a F, jsou slova znějící hezky česky, ale na první pohled (zdánlivě) odporující pravidlům. Právě taková nejspíš vymrští soupeře ze židle. Stěží sice lze očekávat takový účinek při hře s aspoň trochu slušnějším soupeřem od slov jako Bělka, Milenka, Dobra, Jiřina, Jiřinka, Míra, Tom, Františka, František, Fanoušek, Fanda, Anděla, Rút, Týna, Ida, Světla, Světluška, Eman, Ruda, Marek, Jarka, Jarek, Jonatán, Viola, Violka, Vít, Janek, Janka, Honzík, Lada, Šárka, Nora, Draha, Kuba, Andulka, Gusta, Románek, Alan, Hana, Otakárek, Linda, Dana, Máry, Manka, Majka, Jola, Zlata, Marina, Káča, Kačka, Kačenka, Blanka, Barbora, Barborka, Mikuláš, Benjamínek, Albína, Albínka, Dan, Ester, Véna, Zora, Verunka, Slávka, Jura, Gabra, Maxim, Silvestr, Kazimír, či August. Zviklat by jej snad někdy mohli Milka, Matěj, Mates, Lily, Dorotka, Kamilka, Fanouš, Blažena, Honzíček, Marjánka, Vašek nebo Benjamín.


Víceméně jistý křížek za protest soupeře vám ale zajistí Lenka, Milouš, Miloušek, Milánek, Robin, Veronika, Alexandr, Alexandra, Stela, Viktorie, Matylda, Vlasta, Izabela, Blahoslav, Emil, Filip, Berta, Tonda, Honza, Patricie, Kubík, Marta, Roman, Romana, Zuzana, Zuzka, Pavlína, Sára, Havel, Erik, Erika, Silva, Benedikt, Xenie, Adam, Lucina, Lucinka a Štěpka.


Kdo zapátrá, najde další slova, tvářící se jako křestní jména v jiných pádech než prvním. Vlastence uspokojí, že Zikmund - ta liška zrzavá - platný není. Dobře mu tak. Ovšem ke zklamání nejen mému ale zajisté i mnohých pavoučic neplatí Robertek. Ba ani Lucka či Lucie, divoženka co noci upije. Pokrytecky puritánští autoři Pramenů nevzali na milost macatou Dorotu, ovšem Dorotka, ta malá kurvička, ta se tam někudy zadem vloudila. Zřejmě se do Pramenů vtlačila na úkor Valentinky, kterou by snad mohla některá romantická duše v dámském obsazení Pavučky postrádat.


Stejně tak svého vzdělaného soupeře samozřejmě nepřekvapíte slovy jako Nor, Norka, Dán, Švéd, Skot, Španělák, Španělka, Němkyně, Polka, Řek, Rus, Turek, Turkyně, Tatar, Tatarka, Peršan, Marokánka, Žid, Židák, Mongol, Japonka, Cikán, Cikánka, Romka, amerikán, afrikán, běloch, běloška, černoch, černoška, negr, rudoch, rudoška, indián, indiánka nebo Amazonka.


O něco více přemýšlení a drbání za uchem u něj mohou vyvolat Polák, Němčour, Říman, Arab, Židovka, Apač a Apačka. Pokud jej nezviklají, pak možná zaváhá, jestli je správný a přípustný tvar negerka. A nepomůže-li ani ta, zkuste na něj těžší kalibr: Angličan, Francouz, Španěl, Portugal, Rakušák, Maďar. Počkejte co bude povyku, až ochránci lidských práv zjistí, že scrabblisté uznávají Cikána a Cikánku, ale ne Roma – ani platná Romka je neobměkčí. A negr či negerka je pak definitivně rozpálí do běla. Dřív by je však měla zarazit absence Čecha a přítomnost zapšklého uťápnutého Čecháčka. Hlavy vzhůru, chrabří pavouci: aspoň udatní a platní Valaši a Valašky naši čest zachrání.


Dlouho jsem také přemýšlel, proč je předsedou nespisovný Nohavica, když je mezi pavouky tolik pěkných platných jako Vlk, Vetešník, Nerodil, Horák, Vícha nebo Svoboda. Ba i mezi pavoučicemi se najdou některé, které by předsedu mohly napadnout pro neplatnost a svrhnout: Rusá a (sic!) Nohavicová. A tak valná část osazenstva Pavučiny má platná křestní jména a nebo příjmení. Ale ani vy ostatní nemusíte smutnit, protože díky Saše nakonec stejně všichni tlusťoši platí…


S úctou váš (platný) Sub(7)          

propiska
ico2 24.1.

Z LODNÍHO DENÍKU 1.GP 2010

9.00 AM
Palubní lístek si u lodní hospodářky Saši zakoupili a k plavbě nastupují:

Martin Hrubý, Michal Sikora, Martin Sobala, Radek Mannheim, Jindřich Sikora, Jakub Závada, Alexandra Willerthová, Marián Viochna, Yvetta Hlubinková, Žaneta Leová, Petr Buryan, Richard Valent, Zuzana Skálová, Šárka Valentová, Libuše Bednarzová, Miroslava Telecká, Dana Závadová, Kristýna Kahánková, Jolana Kajzarová, Josef Nerodil9.30 AM
TAK A UŽ VYPLOUVÁME !! CO SE DĚJE NA KOLBIŠTI ??
TO NAJDETE DNES PRŮBĚŽNĚ NA TÉTO STRÁNCE !!
Zajímavé okamžiky z turnaje, fotografie a další ....
ALEŠ A IVOŠ BY DNEŠNÍ PALUBU NA PARNÍKU BEZ NÁSLEDKŮ NEZVLÁDLI ;-) VČEREJŠÍ "POKR TURNAJ" SE NEJSPÍŠ PROTÁHL ...
Česká televize          

Plaví se s námi i VLÁĎA, PETR A MAREK
Z OSTRAVSKÉHO STUDIA ČESKÉ TELEVIZE.
SLEDUJTE 25.BŘEZNA POŘAD "Kvarteto" !!10.30 AM

"Richard Valent"
NÁŠ NEJMLADŠÍ PAVOUK

A

RICHARD S MAMINKOU

Richard s maminkou

11.00 AM

    Michal a ŽanetaVe 2. kole poráží Michal Žanetu na 1. stole ...11.50 AM

Radek má po 3. kole průměr 431 a ujímá se vedení :-)12.35 PM

Martin Sobala

Martin Sobala o sobě říká ....


"HRAJU JAKO HOVADO,

MÁM ŠTĚSTÍ JAKO PRASE

A KDYBYCH ZŮSTAL DOMA,

MOHL JSEM SE DÍVAT NA ARSENAL"13.15 PM

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ PO 4. KOLE


1. Radek Mannheim
2. Jakub Závada
3. Michal Sikora14.30 PM

Radek

6.KOLO

Radek nevypadá, že by mohl i nad Sobim zvítězit ....


15.15 PM

Po 6. kole se Michal a Žaneta na sebe lepí i v pořadí - osmý a devátá.
Vede pořád Radek, těsně za ním Sobi a Jakub ...


Nováček Kristýna zaznamenává první vítězství, když poráží Jolanu o kilo ...15.25 PM


ZA TO, ŽE NEUMÍRÁME HLADEM A ŽÍZNÍ,

DĚKUJEME STEWARDCE LENCE :-)
Stewardka LenkaTAKTO JSME SE UMÍSTILI VLONI : KOMPLETNÍ POŘADÍ GP 200916.00 PM

V POSLEDNÍM KOLE SE O MÍSTA NA BEDNĚ POPEROU :

Martin Sobala, Radek Mannheim, Richard Valent, Zuzana Skálová,
Michal Sikora a Pepa Nerodil.


PRÁVĚ JSME DOPLULI ... :-)


Nejhezčí bingo - slovo "O R A(T)O Ř I" položil : RADEK MANNHEIM

Cenou pro vylosovaného hráče přispěla společnost Kaufland ČR.

Odnáší si ji MARTIN SOBALA a k výhře blahopřejeme, stejně jako ke skvělému umístění.

GP 2010 umístění

... tak  a  do  cíle  jsme  dopluli  v  tomto  pořadí :
4.
5.
6.
7.
8.
9.
Josef Nerodil
Jakub Závada
Zuzana Skálová
Žaneta Leová
Michal Sikora
Alexandra Willerthová
10.
11.
12.
13.
14.
15.
Jindřich Sikora
Martin Hrubý
Yvetta Hlubinková
Kristýna Kahánková
Marian Viochna
Petr Buryan
16.
17.
18.
19.
20.
..
Dana Závadová
Jolana Kajzarová
Libuše Bednarzová
Miroslava Telecká
Šárka Valentová
..

Tady se za všechny Pavouky s vámi loučíme a těšíme se na příští Parník. Zaškrtněte si v kalendáři 21.březen a přijďte si taky zahrát !! ;-))ico3 23.1.

Na Facebooku nás hledejte ve skupině "SKLÍPKANI OSTRAVA" ;-)

ico2 20.1.

Připomínám všem scrabbluchtivým zájemcům, že v neděli 24.1. je první letošní Parník! Takže kdo se chce projet v lednu na lodičkách po Ostravici, má jedinečnou šanci! Všem kdo přijdou, zaručuji místo v bedně! Opět přijede natáčet televize... :-))

ico1 19.1.

Zdravím všechny, co sem zavítali a děkuji za celý tým za veskrze příznivé ohlasy provázející spuštění našich stránek (Anach mi náladu opravdu zkazit nemůže ;-)
Špendlit tady budeme komentáře, postřehy a fotky nejen ostravské - chcete-li přispět, pište na email: sklipkani@tip3000.cz.

V neděli nejpozději v půl sedmé večer zveřejníme pořadí první letošní Parníkové GP. Zatím se mějte fajn.


moucha green


moucha orange
[CNW:Counter] Copyright 2010 © www.tip3000.cz